Dom

Povinnosti v dome

Povedzme si na rovinu. V každom rodinnom dome je vždy, čo robiť. Neexistuje rodinný dom, v ktorom by ste svoj voľný čas nevyužili. V rodinnom dome potrebujete mať čisto, útulne a vždy pekne upratané.  Či vlastníte malý domček, bungalov alebo poschodový dom, nikdy sa nenudíte. K rodinnému domu prislúcha aj pozemok okolo neho. Na tom je tiež vždy čo robiť. Neustále kosenie trávnika, staranie sa o zeleninu, rastliny a kvetiny, alebo aj napríklad oprava vášho plotu okolo pozemku prináša rôzne trávenie vášho voľného času. Takéto činnosti väčšinou vykonávajte práve vtedy, keď nemáte čo na práci. Napríklad počas víkendu a sviatkov.

 

domček

 

Máte na vašom pozemku aj bazén? O bazén sa musíte neustále starať. Vymieňať vodu, aby bola čistá, zbierať popadané lístie vo vode, alebo aj pozbierať muchy, či iné lietajúce tvory, ktoré vám bazén zašpinili. Na pozemku rodinného domu môžete chovať aj psa. Pes patrí do domu, hovorí sa. Vie vám postrážiť váš majetok a uchrániť ho pred zlodejmi. Ak namiesto klasického plotu máte okolo svojho rodinného domu živé rastliny, je nutné ich pravidelne zastrihávať. Tieto rastliny pri ich neošetrovaní a nezastrihávaní dokážu vyrásť do takej výšky, že aj vášmu susedovi to začne po čase prekážať.

 

záhradné posedenie

 

A takisto to bude prekážať aj vám, pretože váš výhľad bude obmedzený a slniečko vám nebude svietiť. Ak máte aj zimnú záhradu, potrebujete pravidelne sa o ňu starať. V lete na svojej záhrade radi grilujete? Na to potrebujete mať zakúpený kvalitný gril, záhradné terasové posedenie, ktoré využijete aj s vašou rodinou alebo blízkymi pri vašom spoločnom stretnutí, kde si môžete vychutnať úžasné grilované mäsko, zeleninku vypestovanú vo vašej záhrade alebo aj chutný chlebík, kúpený v neďalekom obchode s potravinami. Potešte aj svojich blízkych krásne upravenou záhradou a rodinným domom, kde sa budú cítiť naozaj tak, akoby boli práve u seba doma.