Tovar

Pánska Móda- Bundy

Pánske bundy sa zvyknú obliekať využívať na jar, jeseň či zimu. Vyrábajú sa, teda rôzne druhy pánskych búnd. Samozrejmosťou je, že na zimu sa používajú hrubšie a teplejšie modely. Tie rozpoznáte už na prvý pohľad. Vo väčšine prípadov zvyknú mať tieto bundy aj kapucňu, ktorá sa nachádza v zadnej časti bundy. Ide o akúsi prišitú pokrývku hlavy. Niektoré modely umožňujú túto kapucňu aj odopnúť, a teda používať bundu, aj bez tejto doplnkovej časti. Zaujímavé kapucne sú tie, ktoré zdobí okresná kožušina. Bunda tak pôsobí “polárnym” dojmom, keďže ide o dokonalú imitáciu kožušiny nejakého zvieratá.

Bundy

Na jar a jeseň sa používajú výrazne tenšie búdy, a to aj, čo sa týka strihu samotnej bundy. Do módy sa opäť dostali aj preslávené rifľové či džínsové bundy, ktoré boli obrovským módnym hitom v 80. a 90. rokov. Tieto bundy záujmu už na prvý pohľad. Zvyknú mať aj gombíky. V dnešnej dobe sa už vyrábať aj v iných farebných prevedeniach, ako svetlo či tmavo modrá keďže to sú farby práve spomenutej rifľoviny. Často môžeme vidieť čierne či iné výrazne rifľové búdy, ktorá pôsobia veľmi elegantným a impozantným dojmom. V obľube sú aj iné populárne druhy akými sú rozhodne bombery či paperove bundy.

Bundy

Základom každej bundy by mala byť hlavne funkčnosť a tiež praktickosť, ktorá v sebe zahŕňa vrecka či napríklad už niekoľkokrát spomínanú kapucňu. Vrecka sú veľmi praktický prvok, ktorý nesmie chýbať takmer na žiadnej kvalitnej a poriadnej bunde. Vrecka sa zvyknú väčšinou zapínať na kvalitný zips, ktorý je zárukou, že obsah vo vrecku sa nijako nedostane von. Čo sa týka farieb, ktoré sa zvyknú používať najčastejšie tie sa zvyknú líšiť aj od toho kto ma konkrétne danú bundu na sebe. Skôr “narodené ročníky” zvyknú obľubovať “nesmrteľnej klasiky”, ako sú farby tmavších odtieňov ako čierna, hnedá sivá alebo tmavo modrá. Mladšie generácie naopak obľubujú výraznejšie a žiarivejšie farby, ako je červená, zelená, žltá či dokonca kombinácie viacerých farieb.