Biznis

Ako vnímam sám seba

Určite všetci dobre vieme, a možno aj v našom okolí poznáme ľudí, ktorí majú také veľké sebavedomia, že by ho mohli rozdávať. Sú však tiež ľudia, možno tiež vo vašom okolí, alebo možno ste to aj vy sami, ktorých sebavedomie nie je až také vysoké. Častokrát sa takýto ľudia podceňujú a napriek tomu, že sú skvelými ľuďmi veľa toho zvládnu a dokážu, sú pre okolie len nejakým šedým tieňom, ktorý si častokrát nikto nevšíma, často nie sú úspešní v tom čo robia, pretože sa kvôli nízkemu sebavedomiu nevedia “predať”. Je to ako začarovaný kruh, v ktorom sa kvôli nízkemu sebavedomiu ocitli a nevedia z neho von.

spokojnosť

A pritom stačí tak málo, aby spravili krok a vykročili do sveta s pocitom, že aj oni sú v ňom dôležití. Ako získať sebavedomie, je otázka mnohých, ktorí chcú z tohto kruhu naozaj vykročiť a dať svetu o sebe vedieť. Nízke sebavedomie môžu mať ľudia z viacero dôvodov, častokrát je to otázka financií, ekonomického alebo sociálneho statusu, ale aj nejakou zdravotnou vadou na tele, či subjektívnym pocitom našich telesných či iných “nedostatkov”. Z niektorými vecami sa niekedy na začiatku nedá hýbať, ako napríklad s otázkou financií či statusom v spoločnosti, ale to neznamená, že by ste to nemohli v budúcnosti zmeniť.

sebavedomie

Všetko je len v nastavení toho, ako sa pozeráte na danú situáciu. V nastavení vašej mysle a vnímania seba. Kde treba začať pri získavaní sebavedomia. Ak máte nejaké nedostatky, ktoré sa dajú odstrániť, začnite tam. Odstráňte ich, alebo ich zakryte. Ak sa odstrániť nedajú musíte ich prijať ako výzvu a ukázať svetu, že ste rovnako dôležitý aj napriek tomuto nedostatku. Niekedy práve tento nedostatok vám môže pomôcť urobiť to, čo by ste inak nikdy nedosiahli. Pretože sebavedomie nie je o tom ako vás vnímajú druhí, ale ako sa cítite vy medzi inými. Ak budete vy na seba hrdí, bude vás tak vnímať aj vaše okolie.