Tovar

Ako nám pomáha vitamín K

Vitamín K patrí do skupiny vitamínov, ktoré sú rozpustné v tukoch. Tento vitamín je súhrnný názov pre tri skupiny vitamínov, vitamín K1,K2,K3. Vitamín K je vitamín, o ktorom sa až tak veľa nehovorí a napríklad oproti vitamínu C alebo D je oveľa viac v úzadí, no napriek tomu je pre fungovanie organizmu a život človeka nesmierne dôležitý. Tento dôležitý vitamín je potrebný najmä pre naše kosti a zrážanlivosť krvi, ale aj správneho fungovania pečene. Jeho neustály prísun máme z potravy a to najmä z listovej zeleniny, alebo aj zo strukovín a iných potravín, akými sú napríklad:vajíčka, orechy, brokolica, avokádo, pečienky a pod.

zdravie

Tento druh vitamínu telo dokáže prijať počas dňa len v obmedzenom množstve, preto je dobré, aby váš jedálniček vždy obsahoval nejakú tú potravinu bohatú na vitamín K, aby ste ho do tela prijímali pravidelne. Nedostatok vitamínu K môže mať za následky poruchy fungovania niektorých orgánov. Tiež je však dôležitý pre naše kosti a celkovú imunitu človeka, spolu s D vitamínom tvoria dôležitú kombináciu práve v boji proti vzniku osteoporózy a zníženej imunity. Ak máte akýkoľvek problém s pečeňou, rednutím kostí, alebo oslabenou imunitou, či zrážanlivosťou krvi, je dobré, aby vaše telo malo pravidelný prísun vitamínu K.

ovocie

V našom internetovom obchode Zdravie-shop nájdete veľký výber výživových doplnkov obsahujúcich vitamínom K, alebo dvojkombináciu vitamínov D a K. V tejto kombinácii najčastejšie ľudia siahnu v zimných mesiacoch kedy slniečka nie je až tak veľa a aj zeleniny a pestrej stravy sa je pomenej, kvôli nedostatku niektorého druhu čerstvej zeleniny v zimnom období. Doprajte telu zdravé fungovanie počas celého roka a dostatok vitamínov aj vy a siahnite po komplexe vitamínov, ktoré vaše telo potrebuje. AK potrebujete poradiť s výberom správneho suplementu sme tu pre vás.