Nezařazené

Nokia je späť

»         Nedávno sa na Slovenskom trhu objavila nová Nokia 3310, ktorá má byť ako už so skúsenosti takmer nezničiteľný mobilný telefón. V nasledujúcich riadkoch sa pozrieme na to či sa tento legendárny „Herkules“ vrátil, alebo ide iba o cielený produkt, ktorý bude krátky čas čerpať z dobrého mena svojho predchodcu, ktorý bol pre mnohých z nás obľúbeným, alebo dokonca prvým mobilným telefónom.

nokia

Na rozdiel od svojho predchodcu sa v tomto novom type telefónu na prvý pohľad vyskytuje niekoľko odlišností, ako napríklad:
»         -fotoaparát, farebný a väčší display a celkový dizajn a rozmiestnenie tlačidiel.

Taktiež tento telefón na rozdiel od predchodcu vychádza v rôznych farbách vonkajšieho krytu, ktoré ešte viac pritiahnu nových majiteľov, pretože aj farba rozhoduje.    

Prvá a verzia základná verzia Nokie 3310 sa prvý krát na Slovenskom trhu objavila v roku 2000, ostatné typy z nej vychádzali a neustále sa zlepšovali, až kým nedospeli k dotykovému dizajnu a ovládaniu.

»         Vyskytuje sa ale otázka : „prečo tlačidlové ovládanie?“
Na túto otázku si môžeme odpovedať tým že tlačidlá ocenia aj staršie generácia užívateľov mobilných telefónov. A u užívateľov prvej verzia určite vyvolá nostalgický pocit.

mobil

Veľkosťou sa telefóny líšia iba o pár milimetrov (až na hrúbku), takže ak chceme menší a šikovný mobilný telefón je pre nás nová Nokia 3310 jasnou voľbou. Hrúbka sa zmenšila iba na 1,3 centimetra, preto sa mnohý užívatelia pýtajú: „prečo je taký tenký?“  Nuž doba ide dopredu, takže sa mení aj hrúbka telefónov.
Kryty držia veľmi pevne, takže ich odstrániť (napríklad pri výmene batérie) je až nadľudský úkon .Na tomto novom type sú dva konektory, a to klasický 3,5 mm konektor, a micro USB konektor.

Zostáva sa nám iba presvedčiť či splní naše očakávania, a prinesie mnoho nových spomienok na legendu mobilných telefónov.