Tovar

Nenechajte si pokaziť svadbu upchatým záchodom

Organizovanie svadieb je veľmi náročný proces. Musíte sa postarať o pohostenie, a niekedy aj o ubytovanie svadobčanov, a preto si aj mnohí ľudia nechávajú organizovať svadbu svadobnými salónmi. Ak sa ju rozhodnete zorganizovať sami, a máte na to ako predpoklady, tak aj dostatok vhodných priestorov z kapacitného hľadiska, potom vám prajeme veľa šťastia a hlavne trpezlivosti.

toaletný papier

Niektoré udalosti sú však nevyspytateľné a mali by ste počítať s tým, že vás môžu nepríjemne zaskočiť. Napríklad taký upchatý záchod. Dá sa na niečo také vôbec pripraviť? Odpoveď je jednoduchá – dá, a celkom ľahko.

upchatý záchod

Vyhľadajte si kontakt na odborníkov vopred – v rámci zaisťovania svadby pre dvadsaťpäť pozvaných hostí, kedy predpokladáte, že budú vaše dve alebo tri toalety v dome preťažené, si radšej včas zistite telefonický kontakt na inštalatérov, ktorí sa zaoberajú krtkovaním v Malackách. Zistite, či poskytujú aj nonstop servis, keby sa záchod upchal a bolo potrebné zasiahnuť čo najrýchlejšie, napríklad aj v sobotu v noci.

Majte pripravený gumový zvon – táto pomôcka sa môže hodiť, keď pôjde len o banálny problém. Vtedy prerazíte nános nečistôt aj sami. Musíte však postupovať opatrne, a s vhodnými ochrannými pomôckami proti kontaminácii baktériami, ako sú gumové rukavice a tvárový štít. Nezabúdajte, že nebezpečné baktérie sa vám môžu vstrebať aj pokožkou, ak sa postriekate odpadovými tekutinami či výkalmi.

Kyseliny a drôty radšej nie – niektorí ľudia spanikária a začnú do záchodu strkať drôty a podobné predmety, aby prerazili usadené nečistoty, ale o toto sa vôbec nepokúšajte, pretože môžete s drôtom v odpadovom potrubí uviaznuť, a nepôjde vytiahnuť von. Nemali by ste aplikovať ani žiadne chemikálie, pretože tie slúžia na preventívne účely a pri zanesení potrubia sú už neúčinné. Pokiaľ nepomôže ani gumový zvon, zavolajte inštalatérov.