Nezařazené

Zaujímavé voľby pod 200 eur: Tieto smartfóny sú pôsobivé

Chytré telefóny sa tešia obrovskej popularite a vizitkou toho nie sme len my, ľudia, čo mobil používajú na každom kroku, ale vizitkou je aj trh, ktorý nás každú chvíľu zásobuje stále novšími a zaujímavejšími modelmi. Trh je a v blízkej budúcnosti bude zásobovaný smartfónmi s doteraz nevídanými parametrami a výkonom, ale aj novými funkciami. Hlavne pokiaľ vravíme o vlajkových modeloch.

mobily

Na druhej strane to značí silnú konkurenciu a fakt, že mnohé, inak veľmi praktické a funkčné smartfóny sa musia predávať za nižšie ceny. Praktický a rýchly mobil so solídnymi parametrami dnes vlastne dokážeme kúpiť za cenu nižšiu, než 200 eur. Z tejto cenovej kategórie sa tak pokúsime vybrať a opísať pár najlepších možností.
Xiaomi Mi Play 4G zaujme predovšetkým procesorom s frekvenciou až 2,3 GHz a na druhej strane cenou, ktorá sa pohybuje okolo 125 eur +/-. Zaujímavé sú však aj ostatné parametre, ako napríklad kapacita operačnej pamäte RAM- 4GB. Viac než dostatočnú kapacitu poskytuje takisto vnútorné úložisko- 64GB. 5,8 displej vám ponúkne veľmi kvalitné rozlíšenie- 2280 x 1080 + pixel screen.

Samsung Galaxy J5 2017 (J530F)– chytrý telefón značky Samsung pod 200 eur? Áno, čítate dobre a na rovinu možno povedať, že poskytuje solídne parametre, dostatočný výkon, ale z tohto pohľadu sa dnes už predsalen radí k tým najlacnejším modelom: 8-jadrový procesor s frekvenciou 1,6 Ghz, kapacita RAM- 2GB, veľkosť displeja 5,2 palca s rozlíšením 1280 x 720. Voľné miesto na disku- 16 GB.

smartphone

Pokiaľ teda hľadáte nadupané parametre za pomerne nízku cenu, zostaňme u čínskych výrobcov a článok zakončime raketou Xiaomi Redmi Note 7 4G. Procesor tohto smartfónu dosahuje frekvenciu 2,2 Ghz, operačná pamäť RAM má 4GB, úložné miesto je veľkosti 128 GB. Za zmienku určite stojí 6,3 displej a rozlíšenie obrazu 2340 x 1080. Cena sa pohybuje okolo 200-220 eur.