Tovar

Záhradné osvetlenie

Osvetlenie vašej záhrady krásne doplní jej celkový dojem. Vyzdvihne jej čaro a dodá atmosféru. Výber vhodného osvetlenia, či už ide o stojaté svetlá alebo záhradné lampióny spraví veľa. Teraz sa na posedenie s priateľmi alebo čítanie v záhrade budete tešiť. Môže vytvoriť veľmi príjemnú atmosféru pre záhradnú párty alebo romantický večer vo dvojici. Nie nadarmo sa vraví, že záhrada je oázou pokoja. Vhodné svetlá vedia spraviť aj z tej vašej záhradky miesto na oddych a relax.

svettielka

Osvetlenie záhrady proste patrí ku každému domu. Avšak musíte vedieť aký zdroj energie použiť. Elektrické osvetlenie by malo byť súčasťou už pri návrhu domu a záhrady. Ak nie, možno bude treba prekopať pozemok. A to by ste iste nechceli. Existuje však aj alternatívne osvetlenie, bez výkopových prác. Ako napríklad svetlá na batérie, solárne články, olej alebo bioplyn. Lampy so sviečkami môžu vytvoriť krásnu atmosféru. Hoci vyžadujú pravidelnú údržbu a opatrenia na ochranu pred požiarom, vyzerajú krásne. Predsa len je to otvorený oheň, takže lepšie budú solárne lampy a reflektory. Za posledné roky sa tradičná žiarovka dostala do radov dekoračných svietidiel a z obyčajnej šedej myšky sa stala populárnou voľbou nielen pre interiér, ale aj pre exteriér.

svetla

Je to to „besteseller“ a popri solárnych lampičkách vedie v predaji. Na trhu sú LED dekoračné žiarovky, solárne žiarovky a tiež žiarovky na batérie. LED žiarovky sú energeticky efektívne, majú dlhú životnosť. Solárne žiarovky sa ideálne používajú na slnečných miestach, kde sa môžu dobíjať. Výhoda je, že svietia úplne zadarmo a vy nemusíte meniť baterky ani míňať elektriku. LED osvetlenie je prelomom, ktorý prenikol všade. V záhrade je často tma a nedostatok svetla. Na miestach ako je parkovisko alebo vchod do domu sa žiada sýtejšie a jasnejšie svetlo. Skúste led reflektor 50w pre istotu, že budete vidieť bezproblémovo. Niet na dobre osvetlené miesta, kde je ťažko sa dostať. Aj tam poslúži reflektor a jeho svetlo. Má veľa výhod a v záhrade sa zíde. Určite ho v domácnosti využijete.