Tovar

Skúsený právnik sa pri rozvode môže hodiť

Ak sa rozvádza manželský pár, je to vždy neradostný pohľad, ktorý by sme s trochou zveličenia mohli nazvať rubovou stranou mince každého partnerského spolužitia. Tým skôr, keď si uvedomíte, že tí ľudia kedysi pripravovali svadbu a manželstvo uzatvárali dobrovoľne, nie pod nátlakom. Ak v manželstve nie sú žiadni potomkovia, a obaja partneri si navzájom rozdelia majetok ešte pred súdnym konaním, potom prebieha rozvodové konanie veľmi rýchlo a bez problémov. Takéto prípady sú však skôr vzácne, a v reálnej praxi sa častejšie stretávame s rozhodovaním o tom, kto a ako sa bude starať o deti, a komu pripadne aký majetok.

právne paragrafy

Striedavá starostlivosť o deti – rozvádzajúci sa manželia môžu požiadať o striedavú starostlivosť. Ideálny prípad nastáva, že sa na tom obaja dohodnú, a tým pádom potom nebýva problém tejto žiadosti vyhovieť. Ak však niekto z nich striedavú starostlivosť odmieta a trvá na pridelení potomka do svojej starostlivosti, potom prichádza na rad argumentácia právneho zástupcu. Súdne rokovania o striedavej starostlivosti nebývajú v takom prípade jednoduché a bez dobrého právnika potom klient nemá valnú šancu na úspech.

rozvodové konanie

Majetkové vysporiadanie – každý rozvodový prípad je individuálny a aj keď sa všeobecne vie, že na prvom mieste sú vždy deti a tiež dobré mravy či ľudská psychika, a že majetok je až to posledné, čo by sme mali riešiť, prax ukazuje niečo úplne odlišné. Čo je vám platné získať do svojej starostlivosti vaše ratolesti, keď prídete o strechu nad hlavou, o nábytok, koberce, domáce spotrebiče a ďalšie vybavenie bytu, a vyjdete z rozvodovej siene s odpustením s holou zadnicou. Nebolo by fér, aby jeden na rozvode profitoval a druhý trpel a stal sa obeťou, od toho sú tu právnici, ktorí tieto spory pomáhajú riešiť v rozumných medziach. Právnik v Bratislave je pripravený napomáhať ako v prípade majetkového vysporiadania, tak aj všetkého, čo sa týka starostlivosti o neplnoletých potomkov.