Tovar

Rýchle antigénové testy aj na Omikron

Dva dlhé roky plné lockdownov, zákazov stretávania sa s blízkymi, rušením podujatí a takmer žiadnym kultúrnym a sociálnym životom či inými trápeniami poznamenali každého jedného z nás. Po neočakávanom prepuknutí koronavírusu sme si museli zvykať na život s rúškami na tvári a zvýšenú opatrnosť na čistenie a dezinfekciu rúk. Práve kvôli nepripravenosti na podobnú situáciu bol všade vo svete vytvorený na ľudí veľký nátlak a mnohým tento nepriaznivý scenár doslovne zničil životy. Či už stratili na následky ochorenia svojich rodinných príslušníkov alebo kvôli neustálemu zatváraniu prišli o živobytie, neľahké časy sme zažívali všetci.

antigénový test

Po dlhých mesiacoch strávených z veľkej väčšiny doma sa svet konečne opäť otvoril a vrátil do pomerne normálneho stavu. Aj napriek tomu, že sme sa ochorenia, ktoré nás tak veľmi dlho trápilo ešte úplne nezbavili, postupne sme ho ako tak dokázali dostať pod kontrolu. Či už očkovaním alebo pravidelným testovaním v mobilných testovacích centrách, bojovali sme proti nemu mnohými spôsobmi.

koronavírus a rúško

Koronavírusu sa však tak úplne nezbavíme už pravdepodobne nikdy, avšak potešujúcou správou je, že po mnohých mimoriadne nákazlivých a nebezpečných mutáciách, sú tie dnešné už celkom mierne. Nakaziť sa teda môžete stále aj teraz, avšak kvôli niekoľkonásobne zmutovanému vírusu vaše príznaky môžu byť takmer neviditeľné alebo len veľmi mierne. Na to, aby ste odhalili či náhodou nie ste pozitívny na koronavírus už nemusíte chodiť do mobilného testovacieho centra, ale postačí vám k tomu zakúpený antigénový test. Ak máte teda náhodou podozrenie, že ste sa mohli niekde nakaziť alebo ste prišli na to, že ste boli v kontakte s pozitívnou osobou, môžete si antigénový test kúpiť aj v lekárni alebo objednať z internetu priamo k vám domov. Rýchly a na 99 % presný výsledok získate napríklad z antigénového testu VivaDiag Pro, ktorý dokonca dokáže odhaliť aj prítomnosť mutácie Omikronu.