Tovar

Kanalizácia – jeden z najdôležitejších vynálezov

Všetci tam musíme. Mladí, starí, bohatí, chudobní, dobrí aj zlí, králi i poddaní… Gravitačná, vákuová, pretlaková… Ľudský vynález podobnej dôležitosti, ako koleso, žiarovka, či internet. Kanalizácia. Bola už v starovekom Egypte, na odkanalizovaných verejných toaletách družne, bok po boku posedávali a štátnické záležitosti konzultovali vážení rímski senátori. Stredovek si s toaletami a kanalizáciou príliš ťažkú hlavu nerobil. Dnešný moderný, funkčný splachovací záchod sa objavil v Anglicku v 18 storočí, odtiaľ prišlo aj dodnes používané, do celého sveta rozšírené označenie WC….

Zanesená kanalizácia

Nezdá sa vám prirovnanie jej dôležitosti k žiarovke, či internetu ? Spýtajte sa niekoho, komu kanalizácia náhle vypadla. Vodu si donesiete v bandaskách, na pitie kúpite balenú, chvíľu vydržíte. Aj elektrinu čiastočne nahradíte sviečkou a baterkou. Ale nahraďte kanalizáciu ! Zvlášť vo väčších bytových domoch, hoteloch, úradoch, školách… Gravitačný zákon je nemilosrdný. Voda a splašky si vždy nájdu cestu najmenšieho odporu. Nielen tie vaše, ale aj všetkých, čo bývajú nad vami. V takej chvíli je každá cena krtkovania dobrá, len nech ten krtko čo najskôr príde a upchatú rúru rýchlo prehrabe… Nebojte sa, v prípade havarijného stavu vám poskytneme okamžitý zásah. Informácie, cena krtkovania https://ab-krtkovanie.sk/krtkovanie-kanalizacii/, neváhajte nás kontaktovať. Prídeme cca do 1 hodiny, aj cez víkendy a sviatky, v ktorúkoľvek dennú či nočnú dobu, za najvýhodnejšiu cenu. Zavolajte a poskytnite nám čo najviac vstupných informácií pre orientačnú cenovú ponuku. Cena záleží len od náročnosti výkonu. Je rovnaká pre všetky mestá. Neúčtujeme si žiadne skryté poplatky, ani výdavky na dopravu. Patríme k najlacnejším. Radi vám odpovieme na akékoľvek ďaľšie otázky. Máme profesionálny, skúsený tím, najmodernejšiu výbavu, individuálny prístup ku každému zákazníkovi a jeho kanalizačnej sústave.

Vyčistená kanalizácia

Aby sme predišli havarijnému stavu, máme v repertoári prevenciu, čistenie a monitoring. Netreba rozbíjať podlahy a vykopávať potrubia. Nevedno kadiaľ presne rúry vedú ? Nájdeme ich pomocou rádiolokátora. Neviete v akom stave je potrubie a čím môže byť upchaté ? Nevadí, urobíme monitoring špeciálnymi kamerami. Stanovíme diagnózu a vyberieme najvhodnejšieho krtka z nášho kŕdľa. Frézu na tvrdé predmety, ako kúsky tehál, betón, malta, vrastené korene… Tlakovú vodu so stovkami atmosfér tlaku, ktorá nielen upchávku odnesie, ale potrubie aj vyčistí. Elektromechanické špirály rôznych priemerov na čistenie menších odpadových rúr. Čo ak je potrubie poškodené ? Netreba hneď volať búraciu čatu, máme „packer“, ktorým dokážeme postihnuté miesto zalepiť. Ak je rekonštrukcia predsa len nevyhnutná, s našim odborným tímom zvládneme aj tú a nebude to zdĺhavé, ani nákladné. Disponujeme kompletnými opravárenskými a inštalatérskymi kapacitami. Aby ste si mohli kedykoľvek nerušene posedieť…