Tovar

Dvere do domova

Dvere nám otvárajú príležitosti. Tie, čo vedú do nášho domova nám otvárajú príležitosť na nové návštevy, na príjemné chvíle s našimi blízkymi, veselé momenty, ktoré s nimi máme možnosť stráviť. Sú nám k dispozícii na pekné i smutné chvíle. Na bežné stretnutia, ale aj výnimočné okamihy. Na deň, keď prvý krát vojdeme do nášho domova s bábätkom nikdy nezabudneme. Na ten moment, keď sa vo dverách posledný krát s niekým rozlúčime tiež budeme spomínať ešte dlho. Dverami toho veľa vojde, ale aj vyjde. Jeden týždeň možno len poštárka, na ďalší týždeň dlho stratený rodinný príbuzný. Keby vedeli rozprávať, tak by sme sa toho ozaj veľa dozvedeli. Taký sumár nášho života.

dvere na budove

Dvere môžu byť také, ktoré nás ochránia pred všetkým možným. Môžeme vlastniť aj obyčajné drevené dvere. Alebo profesionálne požiarne dvere. Také, cez ktoré nám požiar neprenikne do domu. Alebo také, ktoré nás neochránia ani pred vlastným nepriateľom. Bezpečnostné alebo iba jednoducho uzamykateľné. Môžeme mať dvere s tromi zámkami a retiazkou alebo dvere, ktoré majú len jeden a aj to vylomený zámok. Dvere, ktoré sa nedajú poriadne otvoriť, či dvere, ktoré sa stále samé otvárajú. Posuvné dvere alebo klasické dvere. Drevené, či plastové.

východ na starej budove

Naše dvere teda nie sú len obyčajnými dverami, nech už sú z akéhokoľvek materiálu alebo odolnosti. Ich význam ďaleko presahuje ich skutočnú funkciu. Ani si neuvedomujeme ich výnimočnosť, keď ich deň, čo deň otvárame a zatvárame. Sú tu pre nás a my pre ne. Vyberali sme ich alebo tu jednoducho už boli. Zvykli sme si, či starostlivo vybrali práve tieto. Na tom nezáleží, hlavné je, aby sme boli my s nimi stotožnení. Dvere nám totiž dávajú veľa, no môžu aj veľa vziať. Záleží len od nich a od nás. Výmena nie je vždy jednoduchá, keď už sme si na ne zvykli, ale aj zmena je určite prospešná. Vedie k novým zážitkom a cestám, ktoré sa nám môžu naskytnúť.