When 10 years' worth of labor peace came to the NFL in 2011, so did a massive change in the rules governing practice – during the season, the offseason and, most especially, in training camps. Lengthy double sessions, the dreaded Ryan Tannehill Jerseys by players two-a-days, became a shorter session and a walkthrough.Hitting anywhere outside the games themselves was minimized. Days off during camp were required. Perhaps as worrisome to coaching staffs, not to mention players on the roster bubble, was a significant decrease in teaching time.Unless the collective bargaining agreement is opened before it expires after the 2020 season, none of that will change. And the complaints will remain."Some of the things, Cameron Wake Jerseys that you can't put a player in front of a player in the offseason even with a pad on," Cowboys linebackers coach Matt Eberflus said of one major problem. "That to me is restrictive because you have to use managers and those types of things. The rules are the rules and we abide by the rules. But I think that at times can be a little bit restrictive."So does Falcons guard Ben Garland, to a degree."I think it depends on who you are," the veteran of three NFL seasons said. "If you are a guy who is really young and a free agent and doesn't have a lot of reps, it is really tough for you because it really limits your reps and your experience."If you're an older guy, a vet like Alex Mack and Andy Levitre who have played a lot of years and you can just come out here and get Mario Williams Jerseys these nice, crisp, hard and fast reps, I think it's very beneficial."That'd be tough as a rookie free agent to come in here and only get a few snaps to show yourself."Where coaches would run and rerun plays that didn't look right in the pre-2011 training camps, they now must turn to film study, videos, photos and other teaching methods in many cases. Some of the great strategists of the game, from Pete Carroll in Seattle to John Jarvis Landry Jerseys Harbaugh in Baltimore, have become educators at OTAs, minicamps and during the summer. Having veterans who have been on the same team for a while is a major boost to the coaches.

Prenájom

PDF Tlačiť E-mail

Prenájom vozidiel

Spoločnosť WETFINREAL LEASING poskytuje aj služby v oblasti krátkodobého a dlhodobého prenájmu automobilov. Prioritou našej spoločnosti je ponúkať motorové vozidlá a služby na takej úrovni, aby naši klienti sami zistili, že WESTFINREAL je pre nich partner, ktorého služby s aoplatí využívať aj v budúcnosti. Okrem bežných krátkodobých prenájmov poskytujeme možnosť aj stredno a dlhodobých prenájmov na dobu 12 až 24 mesiacov. Sme schopní uspokojiť požiadavky každého zákazníka, o čom svedčí aj veľkosť nášho vozového parku, množstvo ponúkaných kategórií vozidiel, a rovnako aj dostupnosť a kvalita poskytovaných služieb.

shutterstock_19386481

 

V cene prenájmu je zahrnuté:

  • voľné kilometre
  • havarijné poistenie vozidle pre SR a Európu
  • zákonné poistenie vozidla, zelená karta
  • daň z motorových vozidiel
  • dialničná nálepka pre SR
  • údržba a servis vozidla
  • výmena zimných/letných pneumatík

 

Zaobstaráme Vám vozidlo vo vopred dohodnutom termíne, Obráťte sa na nášho pracovníka, ktorý Vám vystaví aktuálnu cenovvú ponuku.

Hlavné výhody prenájmu vozidla od spoločnosti WESTFINREAL:

  • cena
  • rýchlosť
  • kvalita

Ponúkame Vám bezkonkurečne najvýhodnejšie ceny pri najvyššej kvalite. Čas na vybavenie Vašej žiadosti dokážeme skrátiť na minimum, a tak zabezpečiť maximálnu flexibilitu a dynamiku našich služieb.


 

Cenník štandardne ponúkaných vozidiel

Všeobecné zmluvné podmienky prenájmu